ahelping44hand ahelping44hand
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada


Which equation can be used to determine p, the cost of t towels?
A . p = 8.50 + t
B. t = 8.50 + p
C. t = 8.50p
D. p = 8.50t

Respuesta :

juliettetgiordork1k2 juliettetgiordork1k2
  • 03-11-2017
I'm pretty sure the answer is B t=8.50+p

Answer Link

Otras preguntas

What was kentucky nickname for tommy luck?
What language does the word "collage" come from?
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
Jake wants to estimate 15.92 + 0.85. How can he use rounding to estimate the sum? What is the estimate?
The johnson act of 1924 favored immigrants from northern and western
what is 0 + 0 and 3+5
What is the equation in point slope form of the line that passes through the point (–1, –3)(–1, –3) and has a slope of 4? y+1=4(x+3)y+1=4(x+3) y−1=4(x−3)y−1=4(x
for elimination method the 1st question is Solve the system of equations −6x−5y=−12 and −8x−5y=4 by combining the equations.
convert 65% precent to a fraction in simplest form
what multiplication is this problem