danteisawesome danteisawesome
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

a 10-Ib bag of cherries for $33.49 how much for per Ib

a 10Ib bag of cherries for 3349 how much for per Ib class=

Respuesta :

DivineSolar
DivineSolar DivineSolar
  • 01-12-2017
Divide 33.49 over 10 to get 3.35.

Therefore our answer is $3.35 per pound.

Hope this helps!
Answer Link
someh438 someh438
  • 01-12-2017
Approximately $3.35 per pound ;
$33.49/10
Answer Link

Otras preguntas

what was the battle cry of the colonists
why do you think many Cubans support Castro
Which of the following should be given to students before they begin a laboratory experiment? A) problems to practice the concepts in the experiment B) guidelin
Please can someone help me on these?solve this equation by factorising:2x^2 + 5x + 2 = 0 Solve this equation by completing the square: x^2 - 4x + 1 = 0
what was the battle cry of the colonists
If a turtle is hit by a boat and damage is done to its shell, is the injury able to heal? Identify the correct answer to this quesiton and the correct names for
Melanie swam 918 meters in 3 days if she swam the distance each day how many far did melanie swim in one day
Which of the following sentences is in passive voice? The snow fell all day. The team shocked fans with a last-minute win. Pizza tastes better fresh out of the
the sales tax in Illinois is 6.25%. about how much will a pair of jeans that has a ticket price of $48.99 cost, including sales tax?
this year freshmen will be required to take English science and mathematics