grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

list five examples of "poe in your life"
what's the answer for 4+5i and 3+i
How did the ancient leaders of Greece and Rome unite their empires?
Which leader, known as "ruler of all men," united the Mongol tribes and brutally conquered much of Muslim Asia? A. Chang'an B. Kublai Khan C. Yangdi D. Gen
What is one benefit associated with a nuclear fission reaction? (1) The products are not radioactive. (2) Stable isotopes are used as reactants. (3) There is no
What does Wilbur do when Fern was late on the day of his escape? A. He walks in and out. B. He jumps over the fence. C. He eats too much. D. He sleeps on the ma
All of the following were members of the Holy Alliance except a) Italy b) Russia c) Austria d) Prussia
The ____________ is called the breadbasket of Italy
Citizens of the United States pay four different types of taxes to support the federal, state, and local governments. There is property tax, sales tax, income t
Organized Indian resistance to American control ended in 1890 after the battle at __________. Wounded Knee Creek Little Bighorn River Wapelleta River Sand Creek