selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence shows the correct use of a common homophone
Please will give brainliest! Which statement allows Carmen to conclude that line p and line q are parallel? ∠2 ≅ ∠6 ∠1≅ ∠4 m∠1 + m∠2 = 180° m∠5 + m∠7 = 180°
3.5 hours:$10 1/2 hour:$1.25. What is the unit rate in dollars per hour for each company?
write the equation of a Line that is parallel to x = -5 and that passes through the Point (1,4).
Write a # where the value of the 4 in the thousands place is x1/10 the # 854,093
Graph the inequality y> 2x +3
why is Frank Lloyd Wright famous
What are two ways the Bill of Rights opposes the idea of the divine right of kings? 1. It established that religion had no relevance to the monarch's role. 2. I
what is a conjugate and what is it used for
25 POINTS Which of these reproductive strategies are meant to ensure survival of the offspring? A. A male sea horse carries its young in its sack B. A peacock d