hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

What is true about migration and native dislocation? a. Native Americans won victories against American soldiers at Sand Creek b. President Harrison tried to pr
someone help me pls ill give brainlist to the correct one
Help ill mark brainliestt
Choose all the options that are examples of volume: 1. The size of a shadow' 2. The amount of soup in a can 3. the amount of chips in a bag of chips 4. the siz
4. Thunder Bob's race car traveled at an average speed of 195 miles per hour during a recent championship race. If the distance traveled (d) varies directly as
How many milliliters equal to 8.25 liters 
Write a linear function f with f(0) = 7 and f(3) =1.
You keep track of the temperatures for two weeks and make a five-number summary of your data. Which box plot shows the data?
what is the CORRECT answer?
A square has an area of 81 square feet. Select all the expressios that equal the side length of the square, in feet A.81/2 B.√81 C.9 D.√9 E.3 Pls help I have u