Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
A laptop computer is priced at $650. If the sales tax is 5%, find the total cost of the computer, including sales tax.
You have a piece of wood that is 7 3/4 feet long. You want to cut one piece that is 3 7/12 feet long and one piece that is 4 1/12 feet long. Do you have enou
Proof: Given: Isosceles trapezoid TRAP with TR=PA Prove: Angle RTA = angle APR
You have a piece of wood that is 7 3/4 feet long. You want to cut one piece that is 3 7/12 feet long and one piece that is 4 1/12 feet long. Do you have enou
A laptop computer is priced at $650. If the sales tax is 5%, find the total cost of the computer, including sales tax.
You have a piece of wood that is 7 3/4 feet long. You want to cut one piece that is 3 7/12 feet long and one piece that is 4 1/12 feet long. Do you have enou
You have a piece of wood that is 7 3/4 feet long. You want to cut one piece that is 3 7/12 feet long and one piece that is 4 1/12 feet long. Do you have enou
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
Proof: Given: Isosceles trapezoid TRAP with TR=PA Prove: Angle RTA = angle APR
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa