AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
If Triangle PQR ~ Triangle VST with a scale factor of 2:5, find the value of x.
Let us suppose that one of the fireworks is launched from the top of the building with an initial upward velocity of 150 ft/s and the building has a height of 3
PLZ HELP ME ILL MARK BRAINLEIST!!!!!!!!!!!!
if a liquor law is violate the liquor authority can issue a citation today
one equation in a system of equations is y = 3/4x - 1. For which second equation would the system have exactly one solution? choose ALL that apply. A. y = 3/4x
What does the end behavior look like of this polynomial? 2x2 + 5x-12 = 0
and acrostic poem with the word P A N D E M I C
Which of the following has a PhD in psychology and specialize in the diagnosis and treatment of people with psychological disorder?
Which describes the electric field at the center of a ring of uniform negative charge?.
If one person pushes on an object with a force of 200 N and another person pushes with a force of 150 N in the opposite direction, what is the net force on the